Sektörler

Lila Group, kurulduğu 1984 yılından bu yana sektörlerindeki uzmanlığı, tecrübesi ve yatırımlarıyla büyük ses getiren, yenilikçiliği ve kalitesiyle oldukça itibarlı şirketlerden oluşmaktadır.

Lila Kağıt

2006 yılında kurulmuş olan Lila Kağıt, bugün 60.000 m2lik alan üzerine kurulu kağıt üretim tesisiyle, Avrupa’nın en büyük bobin kağıt üreticilerinden biridir. Mevcut 3 büyük üretim hattına ilave edilen dördüncü üretim hattı 2021 yılında devreye girmiştir.

Tamamen endüstriyel ormanlardan elde edilen sertifikalı selülozla üretim yapılmakta ve üretimin her aşamasında çevreye gösterilen duyarlılıkla karbon salınımı, su ve enerji tüketimi miktarlarını azaltmak için sürekli çaba gösterilmektedir.

Yıllık 270 bin ton üretimin %35’i grup bünyesindeki konverting şirketi tarafından işlenmekte, kalan kısmı 5 kıtada 80’i aşkın ülkeye ihraç edilmektedir. FMCG alanında faaliyet gösteren kardeş şirket Lila Pazarlama ile birlikte 2020 yılında Avrupa’da aynı kampüste tam entegre üretim yapan en büyük tesisi konumuna ulaşmıştır. 

(İstanbul Sanayi Odası) En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde ilk 200 içinde yer almakta olan Lila Group, 2014 yılında TİM’de (Türkiye İhracatçılar Meclisi) İhracat Lideri statüsüyle başarılarını taçlandırmıştır.

Sertifikalı Hammadde
Üretim
Kapasitesi

Ton/Yıl

Ülkeye İhracat